Całkowite rekonstrukcje samochodów.

W naszej ofercie znajdą Państwo usługę całkowitej rekonstrukcji pojazdu. Aby przybliżyć cały proces przedstawiamy jedną z rekonstrukcji, którą ostatnio przeprowadziliśmy.


Wstępna ocena samochodu.

Do naszego warsztatu trafił Volkswagen Golf z 1983 roku. Ogólny stan był bardzo dobry – na pierwszy rzut oka rzucał się mały przebieg, karoseria miała niewielkie naloty rdzy. W czasie rozmowy z właścicielem sprecyzowano, że w całym samochodzie wymieniony był tylko jeden błotnik. Po ustaleniu tych informacji mogliśmy przystąpić do pracy.
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_1-s.jpg
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_2-s.jpg
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_3-s.jpg

Pierwszy etap prac.

Przy rekonstrukcji pojazdu bardzo ważne jest zachowanie jego unikalnego charakteru. Chcemy dać mu drugą młodość, szanując jego historię i zewnętrzny wygląd. Dlatego zaczęliśmy od kompletnego demontażu wewnętrznych elementów oraz dodatków zewnętrznych. Każdy przedmiot został dokładnie opisany i oznaczony. Ciężko w to uwierzyć, ale brak możliwości dopasowania zdemontowanych elementów to jeden z najczęstszych błędów przy rekonstruowaniu pojazdów. Poszczególne elementy zostały zabezpieczone i opakowane i na tym etapie „odłożone na bok”.

Renowacja karoserii i podwozia.

Jak pisaliśmy wcześniej karoseria była w stosunkowo dobrym stanie. Nie oznacza to jednak, że poświęciliśmy jej mniej uwagi. Na co dzień współpracujemy z kilkoma firmami o specjalistycznym zakresie usług i tym razem zdecydowaliśmy się na ich pomoc.

Karoseria najpierw była częściowo piaskowana w celu precyzyjnego oczyszczenia. Następnie całość została polakierowana. Dzięki doświadczeniu pracowników zewnętrznej firmy cały proces przebiegł bez zarzutu, a my na bieżąco kontrolowaliśmy postępy w pracy. Zewnętrzna firma zajęła się również podwoziem. Kluczowe było jego zabezpieczenie oraz piaskowanie i lakierowanie zawieszenia.
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_10-s.jpg
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_12-s.jpg
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_5-s.jpg

Remont silnika.

Jeśli chcemy, żeby samochód służył nam jak najdłużej, musimy odpowiednio zadbać o sprawność silnika. W ramach naszej renowacji przeprowadziliśmy gruntowny remont silnika, pomijając regenerację wału korbowego, która nie była konieczna. Na tym etapie również oparliśmy się na doświadczeniu naszych stałych współpracowników. Zleciliśmy im takie czynności jak piaskowanie bloku, lakierowanie poszczególnych elementów, a także końcowy montaż na nowych częściach.
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_3-s.jpg
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_14-s.jpg
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_20-s.jpg

Przegląd instalacji elektrycznej i pośrednie prace.

Kompleksowy przegląd instalacji elektrycznej przeprowadziliśmy we własnym warsztacie. Instalacja była w dobrym stanie i nie wymagała większych rekonstrukcji, przeprowadziliśmy kilka drobnych napraw.

W trakcie zajmowania się poszczególnymi „organami” samochodu oddaliśmy do prania tapicerkę. Pralnia, z której korzystamy nigdy nas nie zawiodła i tak było tym razem.

Finał.

Po kompleksowym przeglądzie i niezbędnych naprawach przyszedł czas na montaż całości. To złożone zadanie wykonaliśmy w naszym warsztacie, potwierdzając teorię, że dokładne opisanie i zapakowanie rozmontowywanych części stanowi połowę sukcesu udanego powrotnego montowania. Na koniec została jeszcze renowacja szyberdachu, którą przeprowadziliśmy na miejscu i umówienie się z
właścicielem na odbiór samochodu.
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_18-s.jpg
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_16-s.jpg
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_17-s.jpg

Podsumowanie.

Zdajemy sobie sprawę, jak ciężko jest znaleźć zaufaną firmę, żeby oddać swój zabytek do renowacji. Natomiast rzetelnie przeprowadzona naprawa i regeneracja są jedyną drogą, żeby auto służyło nam przez kolejne lata. Bazując na naszym doświadczeniu i pasji do motoryzacji gwarantujemy Państwu kompleksową renowację całego pojazdu, po której będzie wyglądał i jeździł, jakby dopiero zjechał z linii produkcyjnej.
renowacja_samochodow_car_vehicles_reconstruction_19.jpg

Autoclassicwiring - adres

Sparkelectronics

Al. Prymasa Tysiąclecia 78a
01-424 Warszawa, Polska

Telefon:
+48 22 836 24 51, +48 692 496 779
e-mail: info@autoclassicwiring.com

plarcsdanlenfrdeitjanoptruessv

Szybki kontakt